Ostoauto 2 ja 3 siirtyvät jokapäiväiseen ajoon ti 27.8. lähtien. Outokummun ostopiste avataan jälleen ti 27.8.

Herkkutatin nousun alkamisen merkkejä on ilmassa ja puolukan osto alkaa aktiivisena. Siispä ostoautomme 2 ja 3 ostopysäkeillä Ylämylly, Hammaslahti, Rääkkylä, Liperi, Eno, Heinävaara, Kovero ja Ilomantsi, siirtyvät jokapäiväiseen ajoon tiistaista 27.8. lähtien. Edellä mainituilla ostopysäkeillä siis osto joka päivä tiistaista 27.8. lähtien. Lisäksi avaamme tiistaina Outokummun ostopisteen jälleen. Outokummun ostopiste alkaa palvelemaan taas päivittäin tiistaista 27.8. lähtien.

Herkkutatin ja muiden sienten ohessa ostamme edelleen myös mustikkaa (puhdistettuna ja roskaisena). Lisäksi olemme aloittaneet puolukan oston (puhdistettuna ja roskaisena).

Sydämellisesti tervetuloa ostopisteillemme!

Ostopisteet FI
Yksityisyyden hallinta

Hyödynnämme evästeitä varmistaaksemme Sinulle parhaan mahdollisen palvelun. Voit hallinnoida itse, mitä evästeitä palvelussa otetaan käyttöön ja muuttaa asetuksiasi helposti milloin tahansa.