Mustikan viimeinen ostopäivä TI 25.8.2026 kaikkialla paitsi Kuusamon seudulla pohjoisessa ja Ranualla

Mustikan osto on päättymässä. Viimeinen ostopäivä Itä-Suomessa ( E.- ja P.-Karjala, Savo) ja Kainuussa on tiistaina 25.8.2026. Ainoastaan Kuusamon seutu ja Ranua pohjoisessa jatkavat toistaiseksi roskaisen mustikan ostoa.

Iso kiitos kaikille mustikan kerääjille, teitte uskomatonta keruuhistoriaa. Aktiivisuutenne oli hienoa! Tästä on hyvä jatkaa puolukan ostoon. Roskaisen puolukan osto alkaa keskiviikkona 26.8.2026. Kaikki ostopisteet aloittavat oston lukuunottamatta vielä Kuusamon seutua, Koillismaata ja Ranuaa sekä Kainuun ostpisteitä. Siellä maltamme vielä hetken odottaa kypsymistä.

Iso kiitos tähän astisesta!

Yksityisyyden hallinta

Hyödynnämme evästeitä varmistaaksemme Sinulle parhaan mahdollisen palvelun. Voit hallinnoida itse, mitä evästeitä palvelussa otetaan käyttöön ja muuttaa asetuksiasi helposti milloin tahansa.